KOŘENÍ

Koření

Balení obsahuje 5ks (typů) koření: ČARODĚJKA, BYLINKOVÉ MÁSLO, MAĎARSKÝ GULÁŠ, SMĚS STEAK, VEGETKA DOBROTKA

Cena za balení (5ks) 490,- Kč

Pro objednávku koření kontaktujte obchodího zástupce nebo pište na info@for-life.cz

ČARODĚJKA

Vynikající univerzální směs se sezamem a kurkumou. S čarodějkou můžete grilovat, rožnit, péct maso, připravovat guláše a omáčky.

Složení: sezam, celer. list, cibule, cukr, paprika, česnek, fenykl, kurkuma, len, majoránka, máta, skořice, pepř, sůl, zázvor

Hmotnost balení: 70g

Pozn.: neobsahuje glutaman sodnýBYLINKOVÉ MÁSLO

Při přípravě bylinkového másla k minutkám i vařeným masům, do omáček a polévek, k ochucení majonéz. Na zelen. saláty, do dresingů a pomazánek. Pro dochucení všech dietních pokrmů.

Složení: sůl 25%, směs koření v proměnlivých hmotnostních podílech, česnek, paprika, cukr, E621 (0,01% na 1kg)

Hmotnost balení: 70gMAĎARSKÝ GULÁŠ

Směs na přípravu klasického guláše, ale i do polévek a omáček, pod pečená a dušená masa a všude tam, kde chceme docílit nejenom pikantní chuť, ale i barvu pokrmu.

Složení: sůl 30%, chilli, pepř, cibule, oregano, horčice E621 (0,01% na 1kg)

Hmotnost balení: 100gSMĚS STEAK

Je to velmi bohatá a pikantní směs, zvlášť vhodná na nakládání masa, na dušená masa a zeleninové směsi.

Složení: sůl 30%, pepř, hořčice, koriandr, tymián, cibule, paprika

Hmotnost balení: 70gVEGETKA DOBROTKA

Směs zeleniny je jemná výrazně žlutá a pikantní. Je to koření masových jídel, polévek, nudlí, těstovin, rýží, zeleniny, vajec.

Složení: sůl 55%, sušená listová a kořenová zelenina (mrkev, petržel, pastiňák, cibule)

Hmotnost balení: 150g

Pozn.: neobsahuje glutaman sodnýKURKUMA

neboli japonský šafrán je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa), žluté barvy. Původ je v jižní Asii, největším producentem je Indie. Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo kurkumin). Používá se v curry koření. Někdy se výtažky z kurkumovníku (Curcuma longa) používají i jako lék. Tato asijská užitková rostlina z čeledi zázvorníkovitých má vynikající protizánětlivé účinky a je prokazatelně antioxidantem. Nejnověji se zjistilo, že významně podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí. Je to přírodní a velmi účinný mozkový dopink, který poskytuje kari koření. Výsledky výzkumů byly zveřejněny v American Journal of Epidemiology. Z kurkumy se také vyrábí škrobová moučka. Kurkuma se používá též jako barviva do potravin. Například se používá do bezvaječných těstovin, aby byly žluté. Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek. Aktivní prvek kurkumin má zemitou,nahořklou,pepřovitou a hořčici podobnou chuť.

GLUTAMAN SODNÝ

Je sodná sůl kyseliny glutamové. Je to jedna z nejpoužívanějších přídatných látek pro její schopnost zvýraznění chuti. Použití látky je pro ochucení mražených masných, drůbežích, zeleninových a dalších výrobcích, instantních polévkách, směsích koření, hotových jídlech, sojové omáčky a mnoha dalších. Tato látka je často uváděna jako kořenící přísada. Především čínská kuchyně má široké použití glutamanu sodného. Zvýšený příjem této látky může způsobovat bolesti hlavy, zvracení, nevolnosti, dýchavičnost, astmatické potíže, popř. i halucinace. U lidí, kteří jsou citliví na tuto látku a pozorují po jejím požití popsané potíže, se doporučuje této látce vyhýbat. V ČR je používání glutamanu sodného povoleno v omezeném množství ke všem potravinám s výjimkou nealkonápojů.

Naše koření je specifické tím, že je složené z prvotřídních surovin, obsahuje min. množství soli a pokud je použit glutaman sodný, tak v poměru 0,01% na 1kg směsi. Kvalita našeho koření je vidět na první pohled, proto je vždy baleno do průhledných sáčků.