GRIL

TEPAN YAKI STIL

Japonská kuchyně není jen sushi, saké nebo rýže. Je to také tepan neboli železný plát, na němž připravují před zraky strávníků v restauracích své pochoutky mistři kuchaři.

Pokud vás někde v restauraci podobný způsob přípravy zaujal, můžete si to vyzkoušet i doma. Zatímco profesionálové používají rozměrné železné pláty, v domácnosti postačí velikost výrazně menší. „Rodinná verze" tepanu se v evropském pojetí spojila s módním trendem mobilních kuchyní. Například výrobce Miele tepan svého času nabízel v kruhové verzi vestavené do dřevěného stolku s kolečky, který se dal doma přistrčit k jídelnímu stolu, anebo třeba vyvézt na terasu. V současné době se prodává ve vestavné verzi. Kdo propadl kouzlu tepan yaki, může si nechat plát zabudovat přímo do kuchyňské desky – prodává se ve tvaru kruhu nebo obdélníku.

Přístrojům nechybí termostat, aby bylo možné plynule regulovat teplotu desky.

Samotné vaření bez tukuNa tepanu lze grilovat, flambovat, dusit či jen udržovat jídlo v určité teplotě. A to vše bez tuku, kterému se ostatně zdravá japonská kuchyně výrazně vyhýbá. To je samozřejmě obrovská přednost. Ta další není ani tak kulinářská jako spíše psychologická. Tepan totiž nabízí společný zážitek z přípravy jídla, prostě zábavu a uvolnění (podobně jako se rodina sejde u stolu při přípravě fondue). Je jedno, zda jde o rodinnou záležitost nebo o příjemné setkání s přáteli. A ještě jednu věc stojí zato od Japonců převzít. Jejich pojetí kuchyně dodržuje důsledně jedno pravidlo - jídlo není jen kulinářský, ale také estetický zážitek. Jednotlivé chody se proto podávají na krásných malých talířcích a miskách, jejichž tvar odpovídá druhu jídla. Například smažená zelenina se servíruje na dřevěné misky vyložené ručním papírem, který zachycuje a odebírá mastnotu. I polévka se servíruje v malých miskách, z nichž se „připíjí" k jídlu. Ostrými hůlkami (to je rozdíl od čínské kuchyně, ta má hůlky tupé) si strávníci jen přistrkují kousky zeleniny v polévkových miskách.

Party GrillParty Grill nabízí spotřebiteli novou dimenzi z požitku - rychlá a zdravá příprava pokrmu ve stilu Tepan Yaki na přístroji s neobvyklým designem šestiúhelníku.

Grilovací deska je opatřena vrstvou s nepřilnavým povrchem, která umožňuje v současné době stálevíce žádanou tepelnou úpravu potravin bez absolutního obsahu tuku, či v redukovaném množství.

Grilovací desku je možné vyndat a jednoduše omýt. Party Grill je vybaven jak stupni regulace, tak pojistkou proti zahřátí přístroje. Party Grill je ideálním pomocníkem zdravé kuchyně.

Nastavitelnost nožek grilu umožňuje zešikmení polohy přístroje a tím odtok (kanálek na tuk) přebytečného tuku z potraviny. Upravovaná potravina se takto stává stravitelnější a tím i zdravější.

Výrobní řada FG 2200/S je dodávána ve vínověčeveném provedení včetně oblíbené zvonkové parní poklice, umělohmotných obraceček 2ks, japonských hůlek a misek na dipy 4ks a talířů 4ks.

Technické údaje typu:
• Celkový výkon 230 V
• Žáruvzdorný podstavec
• Velká grilovací plocha s nepřilnavým povrchem
• Odchytávací žlábek tuku
• Nastavitelnost do šikmé polohy
• Regulace teploty
• Rozměry : 54 x 47 x 7 cm

Gril s Gril s Gril s Gril s Gril s

PARTY GRILL SET

Cena: 14 970,-

- 230 V ~ 2200 W barva červená/černá (5,5 kg)

- rychlé a zdravé grilování v japonském stylu Tepan Yaki

- šestihranný plastový plášť odolný proti vysoké teplotě

- velká grilovací plocha s nepřilnavým povrchem

- záchytný kanálek na přebytečný tuk

- snadná údržba – lehce vyjímatelná grilovací plocha

- možnost mytí v myčce nádobí

- plynule nastavitelná teplota v rozmezí pozic 1-12 termostat včetně pojistky proti přehřátí

- nastavitelná nožka k úpravě sklonu (přebytečný olej)

Příslušenství:

- 4 talířky, omáčkové misky, hůlky, příbory

- zvonová poklička na dušení

- náčiní na grilováníGril se Gril se Gril se Gril se

PARTY GRILL

Cena: 13 900,-

- 230 V ~ 2200 W barva stříbrošedá/černá (5,5 kg)

- zdravé grilování v japonském stylu Tepan Yaki

- šestihranný plastový plášť odolný proti vysoké teplotě

- velká grilovací plocha s nepřilnavým povrchem

- záchytný kanálek na přebytečný tuk

- snadná údržba – lehce vyjímatelná grilovací plocha

- možnost mytí v myčce nádobí

- plynule nastavitelná teplota v rozmezí pozic 1-12 termostat včetně pojistky proti přehřátí

- nastavitelná nožka k úpravě sklonu (přebytečný olej)

Příslušenství:

- zvonová poklička na dušení

- obracečka